Kosmonautika dětem a mládeži

Primary tabs

Představte si, že jste dítě nebo puberák (ach, to byly léta :)) a zaujali vás rakety, kosmonauté, ale vůbec nic o tom nevíte.

Mne by zajímalo, jaká témata by jste takovým zájemcům servírovali. Kdyby jste na to měli třeba víkend nebo pár dnů, o čem by jste těm děckám povídali pro první seznámení s kosmonautikou?

My témata a program na astronomicko-kosmonautických táborech samozřejmě máme zpracovaný, ale tak si říkám, že by mne zajímal názor ostatních, už i vzhledem k tomu, jak široké téma to je. Po čase to sem napíši, s čím děcka seznamujeme, ale nebudu hned na začátku ovlivòovat, že.

Jinak, kdyby se chtěl někdo zapojit do práce s dětmi, stále platí nabídka:
http://www.kosmo.cz/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&t...

Tak člověk muže \"děcka\" (nebo puberáky, nevím jakou máte přesně cílovou věkovou skupinu) nadchnou půvabně a poutavě podanou historii, (nemusí to být jen faktická nuda to malé parchanty odrazuje) jak jsme se dopracovali k kosmonautice dneska..
Defakto od Číòanů a prachových světlic přes W.v. Brauna a jeho V2, přes programy Vostoků-Mercury až po ISS.

Třeba já osobně jsem ještě tak před 5 lety byl „puberákem“, a dostal jsem se ke kosmonautice skrze historii, kterou se zajímám doteď a taky jsem rád chodil do planetária Johanna Palisy, kde mimo sledováni programu planetária, je menší přednáškový sál, kde sem tam mluvilo nebo byla projekce o kosmonautice.

http://mladez.astro.cz/?p=1631

2015: Vesmírná odysea – Duna

Už po sedmé pořádá Sekce pro děti a mládež České astronomické společnosti letní tábor pro děti a mládež, zaměřený na astronomii a kosmonautiku. První tři ročníky nesly název Astronomicko-kosmonautický tábor a pořádali jsme je ve spolupráci s ČSOP Žlutý květ. Od roku 2012 podnikáme tábory pouze v rámci SDM pod názvem Vesmírná odysea. S tou letošní se podíváme na planetu Arrakis…

Kdyby chtěl jet někdo poslední týden v srpnu na astronomicko-kosmonautický tábor "učit" děti něco o kosmonautice, má možnost. Třeba i jen na část týdne. Včetně začátečníků máme i pokročilé. Letáček: http://www.zlutykvet.cz/tabory/A-K_tabor_2015.pdf [Upraveno 01.8.2015 Zbycho]

Upoutávka k letošnímu astro-kosmo táboru Věrky Bartákové.

2017: Vesmírná odysea – Epsilon Eridani

http://www.kosmo.cz/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1292

Kdy: 14. 7. – 30. 7. 2017
Kde: Hvězdárna v Úpici

http://expediceupice.cz/o-expedici/co-potrebujete-vedet/

Kdo ještě neví, jak se zbavit aspoò na chvíli potomka v létě, nech si ho tam přihlásí. :)

http://www.kosmo.cz/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1303