Start kosmických raket jako nezapomenutelný zážitek

Primary tabs

Dobrý den.

Tak jsem vzpomínal, jak jsem sledoval (z Internetu) některé starty kosmických nosičů. Přemýšlel jsem, co by se stalo, kdyby se do spalovací komory nosiče přidal draslík (zde do TPH). Že by to snad postrčilo a odlehčilo moji oblíbenou raketu. Potom mě napadlo, co již asi všichni tušíte. Jenže jsem začal přemýšlet o dalších \"politických a technologických souvislostech\" podobných nápadů a začal jsem mít pocit, že by z toho lidem, jako je Jean-Yves Le Gall, Will C. Trafton a Junichi Maezawa asi nebylo dobře od žaludku.

Následuje návrh pravidel \"soutěže o nejjasnější stopovku\".

Kategorie nosiče:barva světla:experiment/technologiečervenázelenámodrápilotovanéčervenázelenámodrákomerčníčervenázelenámodrávědačervenázelenámodráabsolutníjakýkoliv koktejl z viditelného spektra

Podmínkou je, že barva stopovky musí být přiměřeně bezpečná pro životní prostředí, užitečný náklad musí být a musí od startu urazit dráhu nejméně 1/2 obvodu Země (ale pro tento případ nemusí být nutně užitečný). Dále stopovka musí svítit rovnoměrně v čase.

Vítěz je ten, jehož světlo stopovky - například motorů - budou vidět na větší vzdálenost ekvivalentem zdravého zraku člověka bez přístrojů.

Co však na toto téma říkáte Vy - příznivci?

Máte někdo svého favorita?

S pozdravem Jiří Hlávka