PRAHA - setkání Kosmo Klubu

Primary tabs

Takže termín pro nulté setkání je 25. srpna.
Jsou momentálně 2 zájemci - Ervé a já.
Kdo dál?

Kdo dál? [/quote]

ja

Take bych prijel, ackoliv jeste nejsem clenem ;)

Ovsem predstavoval bych si zabyvat se hlavne CubeSatem ...

Uvedomme si, ze je to (zatim) jedina opravdu solidni aktivita.
A potencialne masove i medialne zajimava.

Pokud budu v Praze (nejspis ano), prijdu.

Pokud bude na pořadu jednání Cubesat, přijel bych také, i když nejsem ještě členem. I když čtvrtek mi nepřijde nejvhodnější, raději bych v sobotu.

take bych preferoval vikend

Rád bych přijel, ale bohužel se momentálně nedostanu do Prahy. Takže prosim omluvte mou neúčast. :(

[quote]Rád bych přijel, ale bohužel se momentálně nedostanu do Prahy. Takže prosim omluvte mou neúčast. :( [/quote]
Pardon, ten anonym jsem já.

Z předběžné konzultace s panem Grünem vyplynula možnost setkání jen v průběhu týdne - víkendový termín pro první schůzku nejspíš není možný.

Dobrý den,

rád bych se také zastavil (ač nečlen). Asi bude nejvhodnější, aby někdo určil termín tak týden dopředu a poslal přímé emailové upozornění. Kdo bude moci si čas udělat čas, ten přjde.

zdravím

Honza

Pokud mi to vyjde, tak tam budu také. Je zde ale pokud???

[quote]Dobrý den,

rád bych se také zastavil (ač nečlen). Asi bude nejvhodnější, aby někdo určil termín tak týden dopředu a poslal přímé emailové upozornění. Kdo bude moci si čas udělat čas, ten přjde.

zdravím

Honza

[/quote]

Nečlen? http://klub.kosmo.cz/index.php?akce=7

[quote][quote]Dobrý den,

rád bych se také zastavil (ač nečlen). Asi bude nejvhodnější, aby někdo určil termín tak týden dopředu a poslal přímé emailové upozornění. Kdo bude moci si čas udělat čas, ten přjde.

zdravím

Honza

[/quote]

Nečlen? http://klub.kosmo.cz/index.php?akce=7 [/quote]

Oóóóóóóó já zmatkář! Jsem ČLEN! Akorát jsem zatím nepostavil žádnou družici, nezaplatil žádné příspěvky, nemám žádnou klubovou kartičku s logem KosmoKlubu a svojí fotkou, nedostal jsem nikde slevu ....

Ach ano, postavil jsem si malou modelářskou raketku, mám dva sluneční panely vlastní konstrukce, koukám na hvězdy dalekohledem, stahuju kdekterou astro/kosmo informaci a video z netu. Ale k tomu všemu jsem zatím KosmoKlub nepoužil.

A tak se mi to moje členství nějak vypařilo z paměti. Děkuju za připomenutí ...

PS: takový nápad: Co kdyby někdo (kdo má dobré připojení na net) přinesl na schůzku stažená videa z STS114 (videa v HD rozlišení jsou moc pěkná, ale dial-upem nestáhnutelná).

Honza

Takže Ervé jaký je aktuální stav příprav? :)

Snažíme se zkontaktovat pana Grüna a domluvit definitivní termín schůzky.

S panem Grünem jsme se spojili, zatím ale neměl seznam volných termínů, takže posunujeme předběžný termín na středu 31.8. a čekáme na zpřesnění.

Pokud jde o CubeSat, nemáme o něm dostatek informací, takže pokud ho někdo bude chtít probrat, musí si připravit krátké shrnutí toho, co už se udělalo, co se dělá a co je potřeba ještě udělat - abychom zjistili, v čem můžeme pomoct.

Tak pan Grün se zdá být neschopný najít nějaký volný termín, nebo ho nezajímáme. Budiž.
Výkonný ředitel firmy, ve které pracuji, mi dovolil pořádat setkání v naší školící místnosti. :D 10-15 lidi se tam pohodlně vejde, když jich bude víc, tak taky, jen se budeme muset rozptýlit do dvou místností(přednášková s počítači a zasedací).
Pokud tedy bude zájem, tak se můžeme sejít tam. Předpokladem je ale to, že se to bude odehrávat o víkendu. Přes týden to z pochopitelných důvodů nejde...

[quote]Tak pan Grün se zdá být neschopný najít nějaký volný termín, nebo ho nezajímáme. Budiž.[/quote]

to bych videl na nejake nedorozumeni.

[quote]Pokud tedy bude zájem, tak se můžeme sejít tam.[/quote]

skvela nabidka.
Mariane, slo by tu druzicovou schuzku usporadat tam ?

25.srpna ? dneska ?

[quote]25.srpna ? dneska ? [/quote]

Ne, pan Grün nebyl schopen termín ani zajistit, ani zjistit. Dneska nic nebude.

A navíc je dneska 26. :D

[quote]A navíc je dneska 26. :D [/quote]

Hmmm,

takze kdy a kam?

zdravim
Honza

Takže domluveno,

schůzka okolo Cubesatu a Kosmo Klubu bude u Martina Kostery v Praze 10.září od 9-10hod. dopoledne. Prosím Martina Kosteru aby ještě potvrdil zda to platí a dal na web nějaké info nebo plánek jak se na místo schůzky dostat. Co se týče účasti na schůzce, mělo by nás tam být nejméně 11, alespoò podle zatím mně došlých e-mailů. Kdo další má zájem na setkání přijít a na družici pracovat? Prosím hlaste se zde na fóru nebo na můj e-mail, popř. e-mail Martina Kostery.

Jak jsem již zmiòoval v e-mailech, bylo by dobré na schůzce probrat jednotlivé moduly družice (zdrojová část, solární články, komunikační část, řídící a datová část, kamera, nosná konstrukce, pohon, stabilizace a orientace atd.), a jak je všechny spojit společnými silami v jeden celek. Zkusím připravit na schůzku nějakou osnovu, ale to by měl i Martin Kostera nebo někdo z Kosmo
Klubu nebo se nebude probírat asi jenom Cubesat.

Zdravím

Marian Váòa

no ja mam v tomto obdobi naplanovanou cestu do Prahy, tak snad bych to mohl nejak protahnout i na 10.9. Zatim je to teda predbezne, ale kdyz vse vyjde, tak se tam ukazu.

Vaclavik Michal

Pocitam s tim, prijdu taky.

To si nenechám ujít.

PS: už se těším Indi

Tak jsem si ted delal plan na zari a zjistil jsem ze 10. zari musim byt v Brne na CIAFu, takze se na setkani KosmoKlubu do prace k Martinovi nedostanu.

Vaclavik Michal

http://www.mapy.cz/search.py?&lo=52217304&la=180395776&zi=9&hl=pnt=46459...

Adresa je Špitálská 2a. Najděte si budovu gymnázia a Komerční banku. Je to zhruba uprostřed mapky. Mezi těmito dvěma budovami je jedna menší, modrá a tam bude setkání. Školící místnost je v přízemí blízko vchodu, takže tam budu postávat a navigovat. :D

O víkendu bývájí ulice docela volné, takže parkovat můžete přímo na ulici Špitálská. Z mapky je celkem patrné, kde to zhruba je - ulici Sokolovskou na mapě Prahy najde tuším každý. :D

V nejhorším případe volejte 603 562 512.

Ahoj vespolek,

Pokud by to bylo možné, rád bych také přišel (pokud to stihnu).

PS: Jsem dnes v okolí Zlína a večer jedu do Prahy, takže můžu někoho svézt (Pokud by někdo chtěl jet už dnes a přespat). Podrobnosti na mobilu: 606 685 748

Zdravim
Honza

[quote]http://www.mapy.cz/search.py?&lo=52217304&la=180395776&zi=9&hl=pnt=46459...

Adresa je Špitálská 2a. Najděte si budovu gymnázia a Komerční banku. Je to zhruba uprostřed mapky. Mezi těmito dvěma budovami je jedna menší, modrá a tam bude setkání. Školící místnost je v přízemí blízko vchodu, takže tam budu postávat a navigovat. :D

O víkendu bývájí ulice docela volné, takže parkovat můžete přímo na ulici Špitálská. Z mapky je celkem patrné, kde to zhruba je - ulici Sokolovskou na mapě Prahy najde tuším každý. :D

V nejhorším případe volejte 603 562 512. [/quote]

Ahoj,
taky na setkani mrknete na Logomanual loga KosmoKlub at muzu vyrobit finalni verzi.... kdyz uz jsem se KONECNE dostal k tomu abych jej dokoncil. :) Jen PROSIM at pripominek neni moc :D ....spis jen takove ladeni...mam ted k podzimu tech aktivit jeste vic...uf.

Aktualni verze je: ManualKosmoKlub0_91Navrh.pdf
poslano na e-mail Martina.

At se setkani vydari a myslenky jsou plodne! :)

J2930

Tak jak dopadlo setkání?
Milan

Tak se nám (Petr Desort a já) konečně podařilo domluvit se s pane Grünem (to víte, dovolené a povinnosti), setkání členů Kosmo Klubu v klubovně Pražského Planetária je domluveno na čtvrtek 22. září, začátek v 17:50. Tématem setkání bude:
1. seznámení s možnostmi klubovny
2. aktuální stav kosmonautiky
3. novinky v KosmoKlubu
4. příprava a dohoda na programu pro další setkání, které bude 20. října a kterého už by se měla zúčastnit veřejnost, zatím plánujeme oslovit užší skupinu zájemců letákem v planetáriu.

Kolik členů kosmo klubu se 22. září zúčastní ?
Mohl by přijít někdo se shrnutím výsledků schůzky ohledně CubeSatu 10. září ?

> Tak jak dopadlo setkání?

Dorazili vlastně jen zájemci o družici (cca 10), takže hlavní jednání bylo o družici. Šlo převážně o technické a dost odborné záležitosti.

> Mohl by přijít někdo se shrnutím výsledků schůzky ohledně CubeSatu 10. září ?

Já doufám, že do 22.9. bude zápis ze schůzky k dispozici už i na webu. Osobně se do Planetária skoro jistě nedostanu.

> taky na setkani mrknete na Logomanual loga KosmoKlub at muzu vyrobit finalni verzi

Probrali jsme tam trochu i ten logomanuál. Teď ho ještě s J2930 mírně diskutuju a věřím, že už velmi brzy (po překonání drobných nedorozumění) bude finální verze hotová. Hned potom vyhlásíme soutěž na nový design webu KK (klub.kosmo.cz).

Ja se urcite do planetaria dostavim.Bylo by ucite dobre sejit a vyjasnit organizacni veci,abychom se mohli schazet nejen zde virtualne.Myslim,ze si kosmolkub vzal za sve resit spousty aktivit,takze bude urcite co probirat.

Takže, členové Kosmoklubu. Kdo přijde ve čtvrtek na setkání ?

Pokusim se prijit, ale slibit to napevno nemuzu.

[quote]Pokusim se prijit, ale slibit to napevno nemuzu. [/quote]

ja bohuzel nemohu - mame audit.

Tak jsme se ve čtvrtek sešli, ale byli jsme jenom tři: Petr Desort, Jarda Kousal a já. Takže účast byla spíš sklamáním, je otázkou, jestli část členů, která se může do Planetária dostat, má o to zájem nebo jestli se jen dostatečně často nedívají na tohle fórum a tak jim to uteklo.
Klubovna v planetáriu je dost dobrá - dvě místnosti - jedna pro asi 10 osob, druhá přednášková pro asi 30 osob, v ní je počítač s projektorem - přehrávat se dají jak CD, tak i DVD a videokazety.
Dohodli jsme se na příštím setkání, které už bude i pro veřejnost, bude ve čtvrtek 20. října buď v 18, nebo v 18:30 - podle toho, jak se ještě dohodneme. Předběžně jsme připravili program. Hned jak bude oficiální, tak ho zveřejníme.

Tady bych jen k tomuto podotkl:
Je pěkné,že jste se setkali alespon tři. Je to málo ,ale háček není v tom co Pražské planetarium naskýtá i se vším vybavením. Evré to je v něčem jiném, a už se nejednou o tom hovořilo v Bohdaneči a Valmezu, jen si vzpomeò. Trochu se připomenu .....Lidé ikdyž navštěvuji MEK nejsou jenom z Prahy a s prominutím Praha není pupek všeho. Dovedeš si představit člověka,který ač chtivý se podívat na setkání má nicméně povinnosti a starosti každodenní, pak vzdálenost pro většinu z nás je přeci jen velká a cesta taky něco stojí, než si cokoli vyslechnou na hodinu dvě a jet zpět domů.......Setkání v Bohdaneči a Valmezu sice mají tradici,ale je to jaksi ze všech koutů naší malé republiky stejně daleko. Tady se dá říct, že Pardubice jsou více ve středu všech.Takže srnuto podtrženo-třeba pokud se jedná o mou maličkost cesta tam a zpět na dejme tomu cca 2-3 hodin setkání mne stojí cca 600kč,vzít si dovolenou a pak jet zpět. Pro mimopražské je to k ničemu,pravím vááám Pražákům těm je tu hej...
Více členů si myslím sejde se nyní ve Valmezu,na přesrok v Bohdaneči. Užžžž se taky dětinsky těším.
Daniel

Presne to jsem tu chtel napsat. Nicmene nejak jsem poztracel heslo, tak jsem musel znovu registrovat. To je ten problem vetsiny podobnych akci, bylo by spousta lidi co by meli chut, nicmene vzdalenost jim nedovoluje se jich zucastnit. Navrhoval bych i jina setkani na jinem miste, byt treba nepravidelna, nejlepe na Morave, pripadne treba i ty vyse zminene Pardubice (ac nejsou na Morave). Jde o to, ze dojezdova vzdalenost 100 az 200km je jeste unosna, delsi uz moc ne. Me osobne napadlo treba i Brno, z Prahy 200km, ovsem po dalnici, z Ostravy take 200km, plus dalsi mesta jako Pardubice, Hradec Kralove, Ceske Budejovice, Olomouc, Zlin jsou porad okolo tech 100 az 200km. Horsi to uz je treba s Plzni, ale plzenaci zas urcite maji moznost dojet na setkani v Praze. Jde o to, aby bylo na obou jadro, ktere se ucastni i kaci v Praze.

Ono to je taky mineno jako moznost schuzek hlavne pro cleny z Prahy a okoli, je jich pomerne dost a proc nevyuzit moznost, aby se obcas sesla alespon cast klubu. Protoze jsme po cele republice (i mimo), neda se cekat, ze se budou delat mesic co mesic sjezdy :) Podobna moznost se rysovala v Brne, ale tam se zatim ozvali jen dva zajemci.

V tom pripade ja bych do Brna mohl obcas dorazit. Takze tri:) Coz je stejne jako se seslo v Praze:) Jen aby nevzniklo brnenske a prazske kridlo urputne bojujici o svou pravdu:)

Ne ted vazne: Brnenskych bych se mohl ucastnit, Praha je pro mne celkem nedostupna, jen vyjimecne se tam dostanu.

Lidi, co _rikali_, ze by na prazske schuzky chodili, bylo vyrazne vic nez tri, kteri prisli tentokrat (snad se to zlepsi). Pokud bude \"umrtnost\" v Brne podobna... ;)

Ja vim, je mi to jasne, ze realne se dostavi zlomek. No budiz pokud by se schazeli dva, plus vyslanec z Prahy, tak to taky neni spatne:)

Já samozřejmě nechci, aby se někdo trmácel 100 km do Prahy na krátké setkání, je to akce pro lidi z Prahy nebo zde pracující. Taky je to první akce s organizačními úkoly, takže jsem výrazně větší účast nečekal. Myslel jsem ale, že přijde někdo navíc - 1-2 zvědaví členové klubu, se kterými jsme se nedomlouvali předem.

Takže upřesněné informace:
Setkání příznivců kosmonautiky ve čtvrtek 20. října v 18:30 v klubovně pražského planetária (vedle Výstaviště Holešovice). Vstup volný jak pro členy tak i nečleny Kosmoklubu. Témata krátkých přednášek: STS - návrat s problémy (peripetie okolo amerických raketoplánů). Mars - neúspěchy - (kromě úspěšných misí posledních let byla i spousta neúspěchů). Jak seskočit z oběžné dráhy (netradiční způsoby návratu kosmonautů z orbity). Doba trvání 1-1,5 hodiny.

tak jsme se zase sesli aneb co se delo na setkani KK v prazskem planetariu. Celkem me prekvapil pocet znamych tvari v mezaninu planetaria (mezi nimiz byl i Tom Pribyl se synem a pan Lejcek). Nakonec se ze tri planovanych prednasek uskutecnily pouze dve, ale presto to byl prijemne straveny vecer. O treti prednasku ale neprijdeme a dockame se ji pristi mesic. Dulezitymi body, ktere se navic projednaly bylo placeni za vyuzivani mistnosti a doba, po kterou muzeme setrvat v planetariu (priblizne od 18:00 do 20:00 s moznosti prodlouzeni). Po ukonceni oficialniho programu setkani se jeste sesla cast VV na pivu v nedaleke hospudce a projednala par zmen ohledne KK.

P.S. pokud mate zajem o prednasku na nekterem z dalsich setkani tak prosim informujte organizatora techto setkani Radka Valkovice (Erve).

Zajimalo by me.. slo by sem umistit reklamni banyrek? Uz mam skoro hotovou novou verzi stranek.. [url]http://plyshaci.cz/index.php [/url]

:)

[quote]tak jsme se zase sesli aneb co se delo na setkani KK v prazskem planetariu. Celkem me prekvapil pocet znamych tvari v mezaninu planetaria (mezi nimiz byl i Tom Pribyl se synem a pan Lejcek). Nakonec se ze tri planovanych prednasek uskutecnily pouze dve, ale presto to byl prijemne straveny vecer. O treti prednasku ale neprijdeme a dockame se ji pristi mesic. Dulezitymi body, ktere se navic projednaly bylo placeni za vyuzivani mistnosti a doba, po kterou muzeme setrvat v planetariu (priblizne od 18:00 do 20:00 s moznosti prodlouzeni). Po ukonceni oficialniho programu setkani se jeste sesla cast VV na pivu v nedaleke hospudce a projednala par zmen ohledne KK.

P.S. pokud mate zajem o prednasku na nekterem z dalsich setkani tak prosim informujte organizatora techto setkani Radka Valkovice (Erve). [/quote]

Prisel jsem, videl jsem, nelitoval jsem.

Setkani me mile prekvapilo - treba i poctem ucastniku (mel jsem pocit, ze dosud platilo pravidlo, ze \"kdykoliv se sejdou alespon dva clenove KK, jde o oficialni setkani KK\" :-). Myslim, ze budouci akce tohoto typu si zaslouzi trochu vetsi propagaci: za lidove vstupne ziska siroka verejnost dve ci tri kratke prednasky reagujici na aktualni i historicka temata najednou, navic v \"rodinne atmosfere\" maleho salu je vetsi prostor pro diskusi a dotazy. Vyuzijte (zneuzijte?) toho, ze v Praze je hafo lidi - akce ma vetsi sanci stat se zivotaschopnou nez v jinych (mensich) mestech.

Jen nekolik pripominek (kdo se boji kritiky, nemusi cist :-):
* Setkani se mi moc libilo a stejne tak i memu synovi (kdyby byla i druha prednaska tak plna obrazku jako prvni, jiste by vydrzel sedet az do konce :-). (Jinak doufam, ze navzdory svemu veku nebyl rusivym faktorem.)
* Skoda, ze pro diskusi navazujici na setkani se clenove KK rozhodli pro uzavrene prostory. (Taky by se to dalo chapat jako snaha nevpustit mezi sebe potencionalni rejpaly, ze? :-) Ta (mnou navrhovana) zahradka se rozhodne pouzit dala, zbabelci. ;-)

Fotky ze setkani najdete na http://www.kosmonaut.cz/kosmoklubani

[quote]* Skoda, ze pro diskusi navazujici na setkani se clenove KK rozhodli pro uzavrene prostory. (Taky by se to dalo chapat jako snaha nevpustit mezi sebe potencionalni rejpaly, ze? :-) Ta (mnou navrhovana) zahradka se rozhodne pouzit dala, zbabelci. ;-)[/quote]

Neblázni Tome! Přece nechceš, abysme umrzli! :D

Pages