.....nejen psát

Primary tabs

Daniel Lazecký:
Napadlo mne , že když je tu vcelku dostatek lidí, kteří si zde píší o kosmonautice proč si přes internet taky nepohovořit přímo audio. Dnes je to možné. Pokud se volá z počítače na počítač pak je to zadarmo. Můžete si každý s každým pohovořit o zkušennostech a taky se mimoděk dají zjistit různé skutečnosti. Stačí repráčky a mikrofonek.......a naintalovat si program Skype-třeba. Najdete jej na www.skype.cz i s návodem. Na místo mikrofonku a repráčků lze koupit jednoduše sluchátka s mikrofonem- v Tesku cca 120 kč českých. Sám jsem věc vyzkoušel najdříve na svém notebooku-nebot má směrový mikrák a repro-vše prostě funguje. A se sluchátky volám do světa halo halo neznáte někoho kdo se zajímá o kosmonautiku ????? Kde jsem se již dovolal-Litva,Estonsko,Rusko-Moskva, St.Petersburg,Vilnius,Vladivostok. Dále jsem vyzkoušel místa v Polsku,Anglii a i USA. Nebojte se paušál bude stejný,jen tak trochu záleží na to jaký internet je k mání, ale u nás stačí dost slabá konfigurace. Tak co vy na to.......??????
Halooooooo
Halooooooo
Halooooooo

Nápad je to dobrý.Jenom by mě zajímalo jaká rychlost připojení k internetu je potřeba [b] [/b]

no, melo by to jit i s dial-upem(aspon myslim), ale ozkouseny to nemam. jinak ja zkousel volat s rychlosti 256Kb/s a nebyl s tim zadnej problem.

pokud si někdo zajedete na Skype.cz- vše je tam napsáno i minimální konfigurace
Daniel

tak jsem prave s Danielem uskutecnil prvni hovor pres Skype, takze ocekavam, ze se zapoji i dalsi a utvorime spoluhovorici komunitu internetovych telefonistu :-)))

kontakty na me:
e-mail: vaclavik.michal@seznam.cz
icq: 304-671-426 (LeeMer)
Skype: LeeMer007

S pozdravem Vaclavik Michal

No tak trochu si přidám i já. Po drobných nedostatcích se dalo hovořit- tuším, že náš rozhovor činil cca 15 minut. Nutno dodat ,že na straně přéjemce byl internet s rychlostí cca 128 Kbs,ale i tak se dalo domluvit. Pravda je zde zpošdění cca 1 sec, což je jako bych s Michalem mluvil na zdálenost z Měsíce.Při rychlejšém internetu včak nené problém. Asi před týdnem jsem si pokecal s rusem žijícím v Bostonu. Lze takto vytvořit diskuzní skupinu a co více dost se poradít o čemkoliv-nebo domluvit.
Tajže kdo se připojí .....halooooooooo

Je tu jeden problém. Teda v mém případě. Skype se dle našich adminů v práci nechová zrovna dobře, takže je zakázaný. Konto mám(ještě jsi mě neautorizoval Dane ;) ), ale doma pro změnu nemám mikrofon a stejně teď vedle v posteli spí žamželka a dcerka, co se sem vplížila.
Asi si moc nepokecám... :(

Skype přece jenom není jediný software pro hlasovou komunikaci, sice je asi nejjednodušší na ovládání a komunikovat lze i přez opravdu \"tvrdé\" firewally a lze pořádat i konference, ale má i řadu nevýhod, mezi hlavní podle mne patří asi omezený počet lidí v konferenčním hovoru (momentálně myslím 4) a celkem velká zátěž počítače, která se například při konferenčním hovoru ještě zvyšuje.

Celkem dobrou alternativou je komunikační software Teamspeak (je poskytován zadaremo - freeware), který používá princip server klient, nevolá se zde určitým kontaktům ale uživatel se připojí k TS serveru klientským programem, který má u sebe nainstalovaný. Na serveru se připojí na nějaký kanál, popřípadě kanál založí, komunikace pak probíhá prostě tak, že se všichni lidé, kteří jsou na jednom kanálu slyší a mohou spolu komunikovat. Kanál lze zaheslovat, čímž se zamezí tomu, aby se na něj připojovali lidé, kteří tam nemají mít přístup. Kanál je buďto dočasné, tzn. existuje, dokud na něm někdo je, nebo trvalý, o který většinou můžete požádat administrátora příslušného TS serveru. TS sice není tak jednoduchý jak Skype, ale je méně náročný na počítač (samotné spracování zvuku a jeho distribuci obstará TS server), umožòuje prakticky neomezené množství lidí, kteří spolu komunikují na jednom kanále. Navíc lze při zakládání kanálu vybrat kodek, kterým bude hlas přenášen a který ovlivní nutnou šířku pásma, s jedním známým jsme při nastavení jednoho z nejúspornějších kodeků docílili plynulé a srouzumitelné komunikace prostřednictvím jeho komunikátoru připojeného k internetu přez GPRS :D

Domovská stránka programu teamspeak:
http://www.goteamspeak.com/news.php
Zde je možné Teamspeak u nás stáhnout:
http://www.stahuj.cz/hry_a_zabava/doplnky_a_rozsireni/teamspeak/
Počeštění Teamspeaku:
http://cestiny.idnes.cz/pt/teamspeakcz.html
Článek o tom, co je to Teamspeak a jak funguje:
http://www.pcsvet.cz/art/article.php?id=4197

Oficiální (zřejmě americký) TS server:
teamspeak://voice.teamspeak.org:10050 - pokud už máte Teamspeak nainstalovaný, měl by se vám po kliknutí na tento link sám spustit klient a přihlásit se na server, jinak můžete zadat do TS klienta (do políčka quick connect / rychlé připojení) tento zkrácený link:
voice.teamspeak.org:10050

Ještě pár odkazů na nějaké české TS servery, které jsou ovšem zaměřené halvně na různé online hry, ovšem když si zde založíté místnost chráněnou heslem, věřím, že Vás nikdo obtěžovat nebude:
ts2.basenet.cz
ts2.gamezone.cz