Opusteni ISS.

Primary tabs

MEK příspěvek #416Asi pred 13 dny jsem v hlavnich zpravach na NOVE slysel,ze pry musi stala posadka opustit stanici ISS kvuli nejakym problemum,ale nikde jinde jsem o tom nic nanasel.Nevite o tom nekdo neco blizsiho?Zdravi M.Filip.

MEK příspěvek #418: Asi pred 13 dny jsem v hlavnich zpravach na NOVE slysel,: ze pry musi stala posadka opustit stanici ISS kvuli nejakym problemum,: ale nikde jinde jsem o tom nic nanasel.To jsem taky videl, udajne jim selhalo zarizeni na vyrobu kysliku. (zrejme jde o ruske zarizeni na vyrobu kysliku z odpadni vody). A ze mozna dojde az k evakuaci posadky. Na Internetu jsem o tom ale nic nenasel, mozna to nekdo v TV Nova trochu popletl, nevim.

MEK příspěvek #420 - reakce na příspěvek #418Něde jsem četl, že kosmonauté mají na palubě ještě náhradní zdroj výroby kyslíku (mám dojem, že jde o zařízení Elektron), a teprve kdyby i ten selhal, musí osádka do určité doby stanici opustit. Myslím ale, že jim brzy raketoplán dopraví nové zařízení. Podle mně jde stále o standardní situaci.Tu zprávu na Nově jsem taky viděl. Klasika.Jirka

MEK příspěvek #421Aktuálně píše o všem co se na ISS děje M.Káña : http://www.hyperlink.cz/iss/ nezapomeñte na tyto nové stránky v češtině !Jsou tam popsány i problémy s ISS.

MEK příspěvek #422: Asi pred 13 dny jsem v hlavnich zpravach na NOVE slysel,: ze pry musi stala posadka opustit stanici ISS kvuli nejakym problemum,: ale nikde jinde jsem o tom nic nanasel.: Nevite o tom nekdo neco blizsiho?: Zdravi M.Filip.*************************************************K nouzovému opuštění ISS by mohlo dojít tehdy, kdyby selhal některý ze životně důležitých systémů. Těmi jsou i systémy Elektron a Vozduch . Elektron vytváří elektrolýzou kyslík z vody, Vozduch odfiltrovává ze vzduchu na stanici oxid ulhičitý .Ve Vozduchu musela posádky vyměnit jeden z větráků a na stanici již není žáden náhradní. Takže, kdyby selhal Vozduch, pak by posádka mohla na stanici přebývat ještě další dva týdny (k odlučování CO2 by používala rezervní kanystry pohlcující CO2). Někde jsem o tom četl, ale nemůžu to najít.

MEK příspěvek #424nenarazili jste někdo na evakuační rutiny které by byly určeny pro MIR a nebo pro ISS? Velmi mne to zajímá-zdá se mi ,že se by to mělo mít prioritu č.1 v důležitosti před vším co se na palubách bude dít.Myslím si ,že důležitost bude růst společně s vyvstalou mimořádnou událostí, a to ve směru ohrožení života posádky-přímo úměrně tomu jak se bude stanice ISS rozšiřovat.