CERNAN V PRAZE

Primary tabs

MEK příspěvek #1344Test Vaší informovanosti:Kdo ví o tom, že včera (14.3.2002) byl v Praze americký astronaut Eugene CERNAN???

MEK příspěvek #1345Bohužel jsem se to dozvěděl až večer. Karel Pacner s ním mluvil a dostal do něj knížku.Bídák, nezatelefonoval mi!!!!!!!!!!! Tedy včas.

MEK příspěvek #1346Viděl jsem krátký šot včera va zprávách na Nově .Zda bylo něco na ČT nevím........Cernan tam byl vidět na Lunar Roveru !!??(snad na Václaváku)....Zda to byl skutečný Rover z programu Apollo jsem z 2vteřinového záběru nepostřehl. Ví někdo nějaké podrobnosti o tomto vozítku a dalším programu pana E. Cernana?ZdravíM.Filip

MEK příspěvek #1347O tom jsem se dozvěděl až když jsem si dneska četl MF Dnes (14.3.2002). Byl tam článek o tom, že u nás oslavil 68 narozeniny, že jezdil na kopii měsíčního roveru ...Byl tu obrázek Cernana a pod ním text:Trénink na další let? To pražská ulice Na příkopě ještě nezažila - včera v poledne se tam projížděl americký astronaut Eugene Cernan na funkčním modelu lunárního vozítka, se kterým před třiceti lety jezdil po Měsíci. Astronaut, jehož předci pocházejí z jižních Čech a ze Slovenských Kysuc, považuje obě republiky za svůj druhý domov. "Spřátelil jsem se tady s mnoha lidmi a jsem rád, že se s nimi mohu opšt setkat." Cernan, který dnes slaví 68. narozeniny, se cítí výborně - říká, že kdyby to bylo možné, hned by opět letěl na Měsíc, nebo na Mars. (ker)

MEK příspěvek #1348Jen na okraj (pro informaci fandů) ker = Karel pacnER

MEK příspěvek #1349PRÁCE - kde jsem to četl já - uvádí že jel na "LUNOCHODU"!!! - v titulku zprávy. V techtu potom píšou o replice lunárního vozidla. Šlo o (asi) privátní akci firmy OMEGA která Na Příkopech otevírala prodejnu hodinek a Cernan se tam předváděl s hodinkami OMEGA SPEEDMASTER které měl na Měsíci.M.

MEK příspěvek #1359Byla to oslava výročí hodinek, co měl Cernan na Měsíci. Dostal jsem pozvánku, ale nebylo to tam naplno řečeno. Vůbec jsem s tím, že tam půjdu, nepočítal. Ještě ráno volali sekretářku, jestli tam přijdu, že tam bude Cernan. Tomu jsem nevěřil - to bych přece věděl dřív od Grygara, který se s ním kamarádí. A protože to je 3 minuty od redakce, tak jsem tam zaskočil. Opravdu tam byl. Po tiskovce odjel kousek na replice lunárního elektromobilu okolo dětského domu a potom ČSOB a zpátky. Kupodivu tam bylo těch jeho knih plná bedna a zadarmo - v zájmu reklamy Omegy.

MEK příspěvek #1361Mimochodem nemáte tu knihu někdo? Případně jednu navíc?Zdraví M.Filip