Bude v televizi

Primary tabs

Ludek Zika:
MEK příspěvek #796Televize:Robot na Marsu 1/2(Pathfinder - The Race to Mars) - USA P: Út 21.8. 16:30 ČT2R: St 22.8. 13:05 ČT1 Pathfinder - první terénní vozidlo na Rudé planetě. Robot na Marsu 2/2(Pathfinder - The Race To Mars) - USA P: Út 28.8. 16:25 ČT2R: St 29.8. 13:15 ČT1 Dramatický průběh mise vesmírné sondy Pathfinder.

Kdo má TV kanál Spectrum, tak od 25. srpna poběží seriál Volání vesmíru. Myslím ,že to je zcela nový cyklus, který je v TV poprvé.

RUDÁ PLANETA
TV NOVA, čtvrtek 24.8.2006, 23:15, délka 115 minut

Originální název: Red Planet
Motto: Cesta k Marsu se pro šestičlennou posádku mění po nehodě v dramatický zápas o život, který na povrchu planety zkomplikuje nečekaný nepřítel.
Krátký popis: V blízké budoucnosti planeta Země umírá. Na Mars je tedy vyslán tým astronautů, z nichž každý je specialistou v jiném oboru. Tato první mise na Mars s lidskou posádkou má jediný úkol. Udělat první krok tak, aby za několik generací byl Mars obyvatelnou planetou vhodnou pro další přežití lidstva. Když je však jejich zařízení poškozeno musí se spolehnout jen sami na sebe...
Rok výroby: 2000
Délka (min): 106
Hodnocení návštěvníků: 6.0 z 10 bodů (hlasovalo 62).
Typ filmu: thriller, horror, akční, dobrodružný, sci-fi
Země: Austrálie, USA
Režie: Antony Hoffman
Scenář: Chuck Pfarrer, Jonathan Lemkin
Hrají: Val Kilmer (Robby Gallagher), Carrie-Anne Mossová (Kate Bowmanová), Benjamin Bratt (Ted Santen), Tom Sizemore (Quinn Burchenal), Simon Baker (Chip Pettengill), Terence Stamp (Bud Chantilas), Jessica Mortonová, Caroline Bossiová

Popis filmu: V roce 2025 se Země vinou zničeného ekosystému stala pro lidi neobyvatelnou. Vědci se rozhodli kolonizovat Mars a začali k povrchu rudé planety vysílat sondy s řasami, které měly vyrábět kyslík. Po dvaceti letech však náhle začalo řas ubývat. K planetě zamíří výprava Mars 1, aby přímo na místě zjistila příčinu. Posádku kosmické lodi tvoří odtažitá velitelka Kate Bowman, biotechnolog Burchenal, vědecký šéf Chantilas, mladý odborník na terraforming Pettengil, druhý pilot Santen a technik Robby Gallagher. Těsně před startem přistávacího modulu však loď projde mohutnou sluneční erupcí, která poškodí řadu přístrojů. Zatímco velitelka zůstane na palubě lodi, aby se pokusila opravit poškozené přístroje, ostatní přistanou na povrchu planety. Ani toto přistání však neproběhne podle plánu.

Dojde ke ztrátě průzkumného robota AMEE a jeden z mužů je navíc při přistání smrtelně zraněn. Astronauti mají kyslík na sedm hodin, během nichž se musí dostat na základnu, která tu předtím přistála bez posádky. Umírající muž se rozhodne zůstat na místě přistání, aby ostatní nezdržoval. Když však muži dorazí k základně, zjistí, že je zničená. V okamžiku, kdy se loučí se životem, protože už nemají kyslík, překvapeně zjistí, že na planetě je dýchatelná atmosféra. Nedokáží si to vysvětlit, protože na planetě nenašli žádné stopy po vysazených bakteriích. Nebezpečí však není zažehnáno. Muži, kteří se z planety pokoušejí o spojení s lodí jsou napadeni průzkumným modelem AMEE. Ten byl při přistání poškozen a nastaven do bojového režimu, považuje astronauty za nepřátele.

Kate dostane od řídícího střediska, předpokládajícího, že muži zahynuli, příkaz odstartovat s lodí na zpáteční cestu. V poslední chvíli se mužům na planetě podaří navázat nouzové spojení a Kate je po poradě s řídícím střediskem pošle k místu, kde před lety přistála ruská sonda Kosmos. V té by se astronauti mohli pokusit o návrat na oběžnou dráhu. Stokilometrová pou pustým povrchem planety se však změní v dramatický boj o život, když jsou muži, mezi nimiž narůstá napětí napadeni nejprve pomateným robotem a posléze nečekanou formou života, která se na planetě vyvinula z řas, které tu pozemští vědci vysadili pomocí sond.

je to hrozna kravina

[quote]je to hrozna kravina [/quote]

Souhlasím! Četl jsem (a trochu korigoval) český překlad scénáře - ale bylo to tak blbý, že se s tím nedalo vůbec nic dělat ...

[quote][quote]je to hrozna kravina [/quote]

Souhlasím! Četl jsem (a trochu korigoval) český překlad scénáře - ale bylo to tak blbý, že se s tím nedalo vůbec nic dělat ... [/quote]

Taky souhlasím- viděl jsem to jednou a můžu upřímně říct že to není nic moc!

To už bych spíše doporučil film \"Mise na Mars\", ten už se alespoò trochu drží reality a byl pokud vím natáčen dokonce ve spolupráci s NASA.

> RUDÁ PLANETA, TV NOVA, čtvrtek 24.8.2006, 23:15, délka 115 minut
> ... je to hrozna kravina
> To už bych spíše doporučil film \"Mise na Mars\", ten už se alespoò trochu drží reality ...

Viděl jsem oba filmy a přiznám se, že celkový dojem jsem měl z obou přibližně stejný a nijak zvl᚝ špatný. V \"Rudé planetě\" jsou kosmonautické reálie zřejmě trochu víc \"přitažené za vlasy\", ale skoro nic mi tam nepřipadalo absolutně nesmyslné. Nesmím to brát jako dokument nebo potěšení pro kosmonautické nadšence. Pokud nad těmi kosmonautickými věcmi trochu přimhouřím oči, tak je \"Rudá planeta\" rozhodně docela dobrá podívaná (víceméně romanticko-dobrodružná jako většina sci-fi filmů). Navíc tento týden to máme možnost vidět v televizi, zatímco o vysílání \"Mise na Mars\" v televizi v dohledné době nic nevím.

... tak uz opravdu radeji (pre)historicky [b]Kozoroh 1[/b] s O.J. Simpsonem.

Většina filmů, které mají do kin přilákat diváky jsou nebetyčné kraviny. Pro pobavení nebo alespoò zaujetí diváků jsou autoři ochotni udělat cokoliv. Platí to nejen pro sci-fi a katastrofální (pardon, katastrofické) filmy, ale zcela obecně. Běžné filmy již dávno nejsou dokumenty a musíme je tak brát - jsou jen pro pobavení.

[quote]Většina filmů, které mají do kin přilákat diváky jsou nebetyčné kraviny. Pro pobavení nebo alespoò zaujetí diváků jsou autoři ochotni udělat cokoliv. Platí to nejen pro sci-fi a katastrofální (pardon, katastrofické) filmy, ale zcela obecně. Běžné filmy již dávno nejsou dokumenty a musíme je tak brát - jsou jen pro pobavení. [/quote]

To je pravda. Ale já se zastávám názoru že jsou i vyjímky. Dobré filmy můžou být jak v kinech tak i v televizi. Sice jsou filmy, na které když se člověk dívá, tak hned vidí co je to za blbost, ale jsou i ty filmy na které se vyplatí koukat- např Apollo 11- to je dobrý film ne? Ale je pravda že dnes už je hodně filmů odfláknutých a ty za moc nestojí.

Když už jsme u těch filmových blbostí - tady je ještě jedna (Ale mám takový matný dojem, že na začátku filmu je trochu slušných záběrů - ale viděl jsem to už před strašně dlouhou dobou¨, takže se možná pletu...)

ZÁCHRANA V HLUBINÁCH
TV NOVA, úterý 29.8.2006, 9:30 hodin, 100 minut

Originální název: Deep Rescue
Krátký popis: Americké drama o záchraně posádky raketoplánu Discovery uvězněné po nouzovém přistání na dně oceánu.
Rok výroby: 2005
Typ filmu: thriller, drama, dobrodružný, sci-fi
Země: USA
Režie: Chris Bremble
Scenář: Greg Bennett, Chris Bremble
Hrají: Tamara Daviesová (Amanda), Dale Midkiff (Ben), Stan Kirsch (Kevin), Corey Large (Philip), Alejo Mo-Sun (Charlie), G. Peter King (Tom)

Popis filmu: Na poslední chvíli objeví posádka raketoplánu Discovery fatální závadu systému a pokusí se probíhající start přerušit. To se však nepodaří a selžou také rezervní systémy umožòující zastavit probíhající start. Krizová situace vede k dalšímu nečekanému selhání. Velitel letu Kevin Kongle se psychicky zhroutí a téměř způsobí smrt všech pěti členů posádky. Naštěstí je tu pilot Charlie Sommers, kterému se podaří loď částečně ovládnout a s ní i s posádkou nouzově přistát na hladině Atlantického oceánu. Loď se začne potápět a Charlie s astronautkou Amandou Pattersonvou se zoufale snaží, aby posádka zůstala naživu, a to i navzdory Kevinovu zhoršujícímu se stavu, kte" celou situaci dramaticky komplikuje, když se pokouší záchranné práce sabotovat, aby uchránil vojenskou družici, kterou měl raketoplán vynést na oběžnou dráhu.

Když loď dosedne na dno oceánu ve stopadesátimetrové hloubce, dostane posádka pomoc od Amandina manžela Bena, který je jedním z ředitelů NASA a během následujících hodin společně se svou ženou bojuje nejen za záchrauě posádky kosmické lodi, ale také za záchranu svého krachujícího manželství. Pod vodou uvěznění astronauti se musejí vyrovnat nejen se smrtí specialisty Philipa a zraněním Toma, který je v bezvědomí, ale především s ubývajícími zásobami kyslíku a Kevinem, jehož stav se neustále zhoršuje. Po jednom z dramatických momentů na palubě, raketoplán sklouzne po dně do propasti zatímco Amanda se znovu pokouší přemoci Kevina zmítaného stále horšími přeludy.

[quote]
To je pravda. Ale já se zastávám názoru že jsou i vyjímky. Dobré filmy můžou být jak v kinech tak i v televizi. Sice jsou filmy, na které když se člověk dívá, tak hned vidí co je to za blbost, ale jsou i ty filmy na které se vyplatí koukat- např Apollo 11- to je dobrý film ne? Ale je pravda že dnes už je hodně filmů odfláknutých a ty za moc nestojí. [/quote]

Nemyslel jste spis Apollo 13? Nebo existuje i film o Apollu 11?

[quote]
Viděl jsem oba filmy a přiznám se, že celkový dojem jsem měl z obou přibližně stejný a nijak zvl᚝ špatný. V \"Rudé planetě\" jsou kosmonautické reálie zřejmě trochu víc \"přitažené za vlasy\", ale skoro nic mi tam nepřipadalo absolutně nesmyslné. Nesmím to brát jako dokument nebo potěšení pro kosmonautické nadšence. Pokud nad těmi kosmonautickými věcmi trochu přimhouřím oči, tak je \"Rudá planeta\" rozhodně docela dobrá podívaná (víceméně romanticko-dobrodružná jako většina sci-fi filmů).
[/quote]

Me na tech filmech vadi ze jsou ABSOLUTNE nerealisticke. Respektive mi nevadi kdyz jsou filmy zalozeny na nejakem nerealistickem jevu (napriklad Godzila, Kingkong, Matrix, Star Wars), ale to ze systematicky lzou o tzv. realnem prostredi do ktereho jsou zasazeny.
Tudiz pokud se tam vyskytuje NASA priblizne v soucasne dobe, tak by mela mit soucasne charakteristiky a fungovat na priblizne stejnem principu.
Tudiz delat ze soucasne NASA idioty neni vubec hezke. V obou filmech NASA vystupuje jako idiot a jejich postupy jsou krajne nelogicke a nerealisticke. Nic bych nenamital, kdyby ve filmu vystupovala jina organizace hypotetickeho statu.
Taky vzdelavaci prinos je problematicky. Nevim jak ty filmy vnimaji deti, ale myslim ze jsou primarne urceny na oblbovani dospelych. Malym detem ktere nedokazou chapat souvislosti bych spis doporucoval Ladinkovy vypravy do kosmu v nafukovaci rakete. Ty vetsi bych ale radsi uz ucil rozeznavat skutecnost od pohadek
Myslim ze i mene blby film muze byt zajimavy. Me fascinovaly filmy Vesmirna Odysea nebo Vetrelec prave kvuli tomu ze kosmonautika tam byla vcelku \"realisticka\"

[quote][quote]
To je pravda. Ale já se zastávám názoru že jsou i vyjímky. Dobré filmy můžou být jak v kinech tak i v televizi. Sice jsou filmy, na které když se člověk dívá, tak hned vidí co je to za blbost, ale jsou i ty filmy na které se vyplatí koukat- např Apollo 11- to je dobrý film ne? Ale je pravda že dnes už je hodně filmů odfláknutých a ty za moc nestojí. [/quote]

Nemyslel jste spis Apollo 13? Nebo existuje i film o Apollu 11? [/quote]

promiòte- myslel jsem apollo 13. To byl teda hodně blbý překlep- omlouvám se.

//Vetrelec prave kvuli tomu ze kosmonautika tam byla vcelku \"realisticka\" //
Vetrelec se mne take libil, ale realistickou kosmonautiku jsem tam tedy moc nevidel.

>> Nemyslel jste spis Apollo 13? Nebo existuje i film o Apollu 11?
> promiòte- myslel jsem apollo 13. To byl teda hodně blbý překlep- omlouvám se.

Pokud vím, tak existuje i film Apollo 11 - http://www.csfd.cz/film.php?text=10791&id=29641&rec=&top=1&kom=1 - (viděl jsem ho nedávno na některé z českých TV) a podobně jako Apollo 13 je samozřejmě \"kosmonauticky\" velmi realistický. Jsou to ale vlastně hrané dokumenty a ne sci-fi (jako třeba \"Rudá planeta\", o které tu byla řeč původně).

Aby nedošlo k nějaké mýlce, tak samozřejmě i já si myslím, že např. film \"Rudá planeta\" se dal natočit kosmonauticky o dost realističtější. To je nesporné. Jenže existuje nějaký \"kosmonauticky realističtější\" _SCI-FI_ film vyrobený řekněme v posledních 10 letech? Rád bych se na takový podíval.
[Upraveno 21.8.2006 poslal ales]

Ja bych taky rad videl vice kosmonauticky realistickych filmu. Pokud neexistuje dostatek atraktivnich nametu z realistickeho kosmonautickeho prostredi, pak prece lze sahnout po nejakem scenari typu \"what if\".

Jsem ale trosku nestastny z toho, ze si zrejme producenti mysli, ze pokud tam nebudou mimozemstani a nejake brutalni havarie se spravnymi hochy dychajicimi vakuum, tak to lidi nepritahne.

V USA pry bezel serial o astronautech, nevi nekdo nejakou podrobnost?

> V USA pry bezel serial o astronautech, nevi nekdo nejakou podrobnost?

Možná bys mohl mít na mysli cca třináctidílný seriál Ze Země na Měsíc (From the Earth to the Moon) z produkce HBO. Tento seriál je taky vlastně hraný dokument o celém programu Apollo a běžel už cca dvakrát i na českých televizích.
http://www.csfd.cz/film.php?top=&id=69557
[Upraveno 21.8.2006 poslal ales]

Před cca 7 lety vysílala ČT americký seriál Mys (The Cape) o astronautech - to byl dost dobrý reálný seriál. Epizody měly malou sledovanost a tak byla jen jedna série.

Chci vvšechny upozornit že od čtvrtku bude na ČT1 seriál Vesmírná odysea

[quote]Chci vvšechny upozornit že od čtvrtku bude na ČT1 seriál Vesmírná odysea [/quote]

A není ta Vesmírná odysea sci-fi ??

>Chci všechny upozornit že od čtvrtku bude na ČT1 seriál Vesmírná odysea

Nejde o seriál, \"jen\" o vynikající film, ale na ČT2. Kubrick natočil řadu pěkných bijáků

21:40--00:00
Filmový klub - Stanley Kubrick
2001: Vesmírná odysea
Dva nejdůležitější kroky ve vývoji lidstva. Britský film natočený podle literární předlohy A. C. Clarkea, oceněný Oscarem za vizuální efekty (1968). Hrají: K. Dullea, G. Lockwood, W. Sylvester, D. Richter a další. Režie Stanley Kubrick (V anglickém znění s titulky)
221092140

[quote]Chci vvšechny upozornit že od čtvrtku bude na ČT1 seriál Vesmírná odysea [/quote]

Trochu bych to opravil a upřesnil:
Ve čtvrtek 21.9. od 21:40 jde na ČT2 film \"2001: Vesmírná odysea\" - tedy sci-fi podle A.C.Clarka.

Následující středu 27.9. vysílá ČT2 od 17:10 dokument \"Vesmírná odysea: Roboti\" (opakování následující noc na ČT1 v 02:40) - nejde o nám známý seriál - ale o navazující pořad (pouze nevím, zda-li to je jednorázový dokument, nebo seriál), viz. následující anonce na pořad:

V návaznosti na dokudrama BBC \"Vesmírná odysea\" vznikl snímek o úloze vesmírných robotů-automatických sond pro výzkum kosmu. Lidstvo vyslalo do vesmíru již 160 těchto mechanicko-elektronických průzkumníků, kteří nám odtamtud zaslali svá svědectví.
Tvůrci filmu rekapitulují historii letů automatických sond a seznamují diváky s vědci a techniky, kteří je sestrojili. Mezi úspěchem a neúspěchem tohoto počínání vede jen velmi tenká hranice. Jeden z expertů NSA to charakterizoval takto:
\"Představte si, že věnujete více než tři roky života práci na neuvěřitelně složitých přístrojích, a máte pětiprocentní pravděpodobnost, že nosná raketa při startu vybuchne. Poté sonda letí sedm měsíců prostorem, o němž toho moc nevíme, a nakonec následuje čtyřminutový přistávací manévr, který rozhodne o všem - buď se to povede, nebo ne.

Milan

Ještě jednou:
Dnes ČT2
21.40 2001: Vesmírná odysea

Takže zítra: 17:10, ČT2

Vesmírná odysea: Roboti
Automatické sondy razí lidstvu cestu do vesmíru. Dokument BBC - ST -

ČT2 st 4.10.2006 17.15 Kosmické lékařství (1/2)
Poznatky z výzkumu vesmíru se uplatòují i v medicíně. Kanadský dokument
http://tv.sms.cz/index.php?P_id_kategorie=56456&P_soubor=%2Ftelevize%2Fp...

Tak toho 27. sem to prošvihl, nevíte zda a kdy bude/byla repríza ?

Budete mít někdo možnost nahrát ve čtvrtek to Kosmické lékařství?

(Mimochodem, teď někdy úspěšně vyzkoušeli jednoduchou chirurgickou operaci ve stavu beztíže v parabolickém letu na člověku http://zpravy.idnes.cz/francouzi-zvladli-prvni-operaci-ve-stavu-beztize-... )

[quote]Tak toho 27. sem to prošvihl, nevíte zda a kdy bude/byla repríza ? [/quote] Repríza už bola, ale tento dokument je ako bonus na DVD - Vesmírna odysea pod názvom Roboti prieskumníci

[quote]Budete mít někdo možnost nahrát ve čtvrtek to Kosmické lékařství?[/quote]
Já se pokusím.

Dnes v 21:00 na ČT1 - VŠECHNOPÁRTY - poradna Karla Šípa - host Vladimír Remek

http://www.ceskatelevize.cz/program/10098633789-04.10.2006-21:00-1.html

Dnes by měl být v zábavném pořadu na ČT 1, kosmonaut V. Remek:
21:00 Všechnopárty - Televizní poradna Karla Šípa. Režie V. Polesný (poradna tam má být o létání).
Snad tam bude i něco o pilotované kosmonautice.

Výborně, gratuluji, Milan to vyhrál - kouzlo nechtěného!

K tomu pořadu. Z hlediska kosmonautiky nic moc - jen slušná zábava. Kdo to neviděl, litovat nemusí.

Teda TV to zrovna neni, ale bude to Imax a jedna Lunarni mise :)

[url]http://www.flymetothemoonthemovie.com/[/url]

i kdyz ponekud pro decka. Ale novych kosmonautu se ted rodi cim dal tim vic ;) Pokud mate brejlicky muzete se na strance kouknout i na 3D klip.

Dnas v Stredu aj Sobotu na DISCOVERY - Největší ze všech staveb
(Building the Biggest: International Space Station)

Zítra, tj. 2006-11-04 v 14:52 SEČ (05:52 místního času, tj. PST) má z Vandenbergu startovat Delta 4 s vojenskou meteorologickou družicí DMSP. Firma Boeing slibuje na adrese

[url]http://www.boeing.com/defense-space/space/delta/delta4/dmsp-17/ [/url]

přímý přenos ze startu od 14:30 SEČ. Jinak psaná reportáž od Justina Raye bude jako obvykle na Spaceflight Now

http://www.spaceflightnow.com/delta/d320/status.html

Start se skutečně přesně vydařil. Škoda, že na SLC-6 byla ještě tma záběry mohly ukázat ještě více. Přenos od Boeingu se mně zdál čistší než přenosy od NASA. Ale jinak perfect.

Dnes bolo na STV2 o 14:35 Najväčšie úteky o APOLLO 13 večer je repríza 21:40. Píšem to z mobilu tak neviem či to bude OK. A všetko najlepšie v novom roku!!!

V pondeli 8. ledna 2007 bude v poradu Vikend (ve 20:50 hod) na TV Nova krome jineho i reportaz o poslednim letu raketoplanu Columbia.

[quote]Dnes bolo na STV2 o 14:35 Najväčšie úteky o APOLLO 13 večer je repríza 21:40. Píšem to z mobilu tak neviem či to bude OK. A všetko najlepšie v novom roku!!! [/quote]
Tak pardón tá informácia nebola správna je to pokračovanie seriálu Najväčšie úteky. Repríza bola o 14:35 :(

[quote]V pondeli 8. ledna 2007 bude v poradu Vikend (ve 20:50 hod) na TV Nova krome jineho i reportaz o poslednim letu raketoplanu Columbia. [/quote]

Uvádím ještě jednou pro připomenutí...
M.

Jsem zvědav, jakou story nás zase NOVA-náři nakrmí.Dnes ráno o tom mluvili ve Snídani s Novou a bylo uvedeno že za katasrofu
STS-107 muže jedna odloupnutá destička. :D

[quote]Jsem zvědav, jakou story nás zase NOVA-náři nakrmí.Dnes ráno o tom mluvili ve Snídani s Novou a bylo uvedeno že za katasrofu
STS-107 muže jedna odloupnutá destička. :D [/quote]

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
Marnost nad marnost a vsechno je marnost.

Mel jsem v ruce scenar toho poradu (vystoupi tam napr. panove Grun nebo Kroulik) a skrtal jsem, menil, upravoval, opravoval... Pak mi rekli, ze vetsinu pripominek akceptovali (zaplatpambu za ty dary), ale ze neco museli (nevim proc, proste museli) nechat (udajne desticku na nabezne hrane kridla - sami ani presne nevedeli, ktere pripominky akceptovali a ktere ne).

Mam je zabit?

[quote]Mam je zabit? [/quote]

Jo, prospěješ lidstvu. :D

[quote][quote]Mam je zabit? [/quote]

Jo, prospěješ lidstvu. :D [/quote]

Obavam se, ze v takovem pripad vstanou novi bojovnici... ;-)

[quote][quote][quote]Mam je zabit? [/quote]

Jo, prospěješ lidstvu. :D [/quote]

Obavam se, ze v takovem pripad vstanou novi bojovnici... ;-) [/quote]

No rozhodně bych nepřestával, třeba se časem něco naučí ... ;-)

... nebo se vykašlou na kosmonautiku a militantního Přibyla! ;-(

[quote][quote][quote][quote]Mam je zabit? [/quote]

Jo, prospěješ lidstvu. :D [/quote]

Obavam se, ze v takovem pripad vstanou novi bojovnici... ;-) [/quote]

No rozhodně bych nepřestával, třeba se časem něco naučí ... ;-)

... nebo se vykašlou na kosmonautiku a militantního Přibyla! ;-(
[/quote]

Boj s vetrnymi mlyny je pracny, nekonecny, marny, ale jedine spravny a potrebny.
A spolehat se ohledne hlouposti pouze na Darwinovu cenu take nelze ;o)

Pages