Zkušební téma

Primary tabs

MEK příspěvek #1Zkoušejte nové diskusní fórumDnes jsem spustil zkušební provoz nového diskusního fóra. Je to kombinace Perlu a Javascriptu a tak potřebuji ověřit jak se to bude chovat.Diskuse je založena na ploché (flat) struktuře, kdy pro každé téma existuje jen jedna stránka, na které jsou všechny související příspěvky.Udělal jsem alespoò to, že je možno reagovat na různé příspěvky v jednom tématu a ty jsou pak pod sebou a odsazeny.Do textu je možno psát HTML tagy, ale script zatím nerozpoznává automaticky odkazy tak, aby je mohl sám vytvořit z kontextu.Naopak do cookie zkouším uložit poslední Vámi zadané jméno a e-mail tak, aby to nebylo třeba vždy ručně vyplòovat.Informační e-maily chodí stejným příjemcům jako ze starší diskuse.Zkrátka zkuste si to a dejte mi vědět jak to vypadá.K dispozici je i malá nápověda.Aleš H.

MEK příspěvek #2Zkoušim tedy a současně v ramci zkoušky oznamuji, že ke SPACE-40 chystam i jeho (zatim zúženou) anglicku verzi. Jakmile bude něco z toho přistupné (myslím, že by to mohlo byt zítra večer), dám zprávu.

MEK příspěvek #4Super.Myslim, ze to takhle bude lepsi. Jenom tu grafiku zlepsit. :-)

MEK příspěvek #5Muzes tam dat no-cache?Klikal jsem na [ MEK | Témata | Přidej nové téma | Nápověda ] a zobrazovalo to spatny pocet reakci, dokud jsem nedal reload...

MEK příspěvek #7 - reakce na příspěvek #5Dobře, zkusil jsem dát no-cache na stránky s přehledy témat.Ještě ohledně té grafiky. Mám možnost udělat cokoliv, ale nenapadá mě nic rozumného. Jak konkrétně by to mohlo vypadat?

MEK příspěvek #9 - reakce na příspěvek #7Sem dej taky no-cache pls....http://www.mus.cz/~ales/novinky/index.htmhttp://www.mus.cz/~ales/forum1/forum.htmTohle bych dal taky do tabulky a bold. A o neco vetsi.Celou hlavicku prispevku bych dal bold. Zda se mi to prehlednejsi. Odkaz na mejl bude modry.30.08.2001 13:30 - Antonín Vítek (Re: Zkušební téma) A hlavne bych nechaval misto "kolem" dokumentu. Ne ale moc, aby to nevypadalo jako posahany dokument z wordu...:-)

MEK příspěvek #10 - reakce na příspěvek #7A zmensit pismo prispevku na 10? Hlavicku nechat na 12.Zkus to. :-)

MEK příspěvek #11 - reakce na příspěvek #7Stejne ten cache nefunguje. Zkus tam pridat i v php psane "Header(Cache-Control: no-cache, must-revalidate)". Nevim presne, jak se to pise do hlavicky. V php je to jednodussi...:-)

MEK příspěvek #12 - reakce na příspěvek #7Jestliže ti to no-cache nefunguje, tak to už s tím nic moc nenadělám.To jsou všechno statické stránky, takže do hlavičky jinak nic nepřidám. Zkus si změnit nastavení zjišování změn na stránce v prohlížeči na Automaticky, nebo Při každé návštěvě stránky.Jinak velikost písma v tabulkách jsem změnil globálně ve stylech. Hlavičku zkusím celou bold.Se stránkou forum.htm (odkaz z Témata) počítám zatím spíš jako s archívem témat, kde hodlám najednou nechat až 500 témat a proto je to PRE. Kdyby to bylo v tabulce, tak by to později mohlo moc zatěžovat počítače při formátování a zobrazování tabulky. Na hlavní stránce diskuse zatím předpokládám zobrazovat jen 50 nejaktivnějších témat a to už se v tabulce snese.Ještě bych rád uporoznil na to, že 5 nejnovějších příspěvků se zobrazuje na hlavní stránce MEK vpravo dole (musí být aktivní Javascript).

MEK příspěvek #13 - reakce na příspěvek #12Cha! Ja vedel, ze placnu nesmysl! Jeste ze uz je patek. Zapomnel jsem se podivat tady v praci na nastaveni a doma to mam jinak...:-)To php tam nepridas, kdyz pouzivas cgi+perl, ale jak masmeta HTTP-EQUIV="Pragma" CONTENT="no-cache"tak obdobne je to pro Cache-Control: no-cache, must-revalidate. Jenom nevim jak a dneska me uz neprinuti ani par volu neco hledat, nebo se ucit...:-)Jeste jenom dve veci. :-)Vsechny hlavicky prispevku bold.Okraje. Ne moc velke. Slo by to? Aspon vyzkouset.

MEK příspěvek #14Mě se to líbí!!!!A takhle mě to vyhovuje - když si mohu přečíst všechno k danému tématu pěkně srovnané pod sebou na jedné stránce.Aleši, super!Milan

MEK příspěvek #901Převedl jsem celý obsah původní diskuse do nové verze, protože potřebuji ověřit, jak se nová verze chová při větším počtu starších příspěvků.Původní diskusní fórum jsem dočasně zastavil (pokud nová verze bude fungovat), ale na příspěvky můžete navázat v nové verzi.

MEK příspěvek #974Musel jsem předělávat konfiguraci serveru a tak zkouším, co funguje a co ne.

MEK příspěvek #1187Dodělal jsem do fóra rozpoznávání aktivních odkazů a tak zkouším, jestli to funguje.Například: http://www.spaceflightnow.com/

MEK příspěvek #1188Ještě zkouším jestli to funguje i když v textu není žádný rozpoznaný odkaz.

MEK příspěvek #1201Našel jsem nějaké informace o sovětském vesmírném programu. http://www.myhero.com/hero.asp?hero=ilyushinhttp://www.astronautix.com/astros/ilyushin.htm

MEK příspěvek #1202Další zajímavý odkaz.http://www.lostcosmonauts.com/pioneers.htm

MEK příspěvek #1203Myslím, že téma údajných prvních kosmonautů před Gagarinem dostatečně vysvětlil např.pan Toufar v jeho posledních knihách....a není k tomu již co dodat.M.Filip