Výlet na Bajkonur

Primary tabs

Na druhou polovinu roku 2018, ale spíše až rok 2019, plánuji uspořádat pro přátele kosmonautiky výlet na Bajkonur. Akce se bude konat bez využití jakekoli zprostředkovatelské společnosti a bude tedy finančně dostupnější. Přihlášky přijímám předběžně formou kdo dřív přijde ten dřív mele, s výsadou přednostního práva pro mé kamarády a také možnosti kohokoli bez udání důvodu odmitnout. Zatím to berte jako předběžný přehled zájmu.

Tu!

Teda pokud mi dají víza. :D

[quote]Tu!

Teda pokud mi dají víza. :D [/quote]

Když je po drobných peripetiích dostávám já, tak ty bys neměl mít problém :D

To by bolo zaujímavé. Je nejaký predbežný cestovný plán a prípadne aké by boli predbežné náklady na cestu?

[quote]To by bolo zaujímavé. Je nejaký predbežný cestovný plán a prípadne aké by boli predbežné náklady na cestu? [/quote]

Předpokládaná doba je týden. Něco z toho času spolkne cestování po Kazachstánu, takže na samotný kosmodrom zbudou maximálně 4 dny. Harmonogram (zda bude k vidění start atd.) se bude odvíjet od toho, jak zapracují moje kontakty. Je třeba vzít v potaz, že čím víc se toho na kosmodromu bude dít, tím méně času a ochoty bude nás tam provázet a ukazovat provoz. Proto se tam ještě jednou předtím vrátím tyto styky upevnit. Celková cena je závislá na mnoha faktorech, ale neměla by přesáhnout 20 tisíc.

[quote]Celková cena je závislá na mnoha faktorech, ale neměla by přesáhnout 20 tisíc. [/quote]Ďakujem za info. Predpokladám že ste mysleli 20.000 CZK. Alebo € alebo rub¾ov? Rube¾ je teraz asi 3-4 CZK, súdim pod¾a kurzu na Ukrajine kam chodievam pomerne často.
Uf, ruská pasová kontrola keď uvidí množstvo ukrajinských pečiatok v mojom pase ma vyhlási za nežiaducu osobu :D

[quote][quote]Celková cena je závislá na mnoha faktorech, ale neměla by přesáhnout 20 tisíc. [/quote]Ďakujem za info. Predpokladám že ste mysleli 20.000 CZK. Alebo € alebo rub¾ov? Rube¾ je teraz asi 3-4 CZK, súdim pod¾a kurzu na Ukrajine kam chodievam pomerne často.
Uf, ruská pasová kontrola keď uvidí množstvo ukrajinských pečiatok v mojom pase ma vyhlási za nežiaducu osobu :D [/quote]

Ano, je to v českých korunách.

[quote]Ano, je to v českých korunách. [/quote]Ďakujem, to sa dá, hoci pri takej ceste treba ráta aj s neočakávanými nákladmi. Ale ak to príliš neprekročí 50.000 CZK tak by som šiel.

[quote]Na druhou polovinu roku 2018, ale spíše až rok 2019, plánuji uspořádat pro přátele kosmonautiky výlet na Bajkonur. Akce se bude konat bez využití jakekoli zprostředkovatelské společnosti a bude tedy finančně dostupnější. Přihlášky přijímám předběžně formou kdo dřív přijde ten dřív mele, s výsadou přednostního práva pro mé kamarády a také možnosti kohokoli bez udání důvodu odmitnout. Zatím to berte jako předběžný přehled zájmu. [/quote]

... hlásím se!

... a dej vědět pokud mohu nějak přispět (cestovatelsky, nebo třeba jazykově/překladatelsky)! ;-)

To zní zajímavě! Není to ale v našich kruzích první pobídka, tak snad tato dopadne. Že bych oprášil ruštinu ze základky? Šel bych do toho, ale pro mne je důležité období kdy... Nemohu určitě o letních prázdninách, pro mne je ideální září, podzim nebo první měsíce po novém roce. Jinak jsem moc už nechodím, ale Michala mám na dosah, stačí nasednout na kolo :-). Pokud nezměnil bydliště.

[quote]To zní zajímavě! Není to ale v našich kruzích první pobídka, tak snad tato dopadne. Že bych oprášil ruštinu ze základky? Šel bych do toho, ale pro mne je důležité období kdy... Nemohu určitě o letních prázdninách, pro mne je ideální září, podzim nebo první měsíce po novém roce. Jinak jsem moc už nechodím, ale Michala mám na dosah, stačí nasednout na kolo :-). Pokud nezměnil bydliště. [/quote]

Září a podzim není úplně ideální pro mě, já bych to (i po letošních zkušenostech) směřoval na teplé období. A ano, stále jsem dostupný na kole :)

[quote]Že bych oprášil ruštinu ze základky? ... [/quote] Keď som na Ukrajine ( v Odesse ) oprášil ruštinu zo základky tak som mal pocit že som spadol z Marsu.To čo nás v škole učili bolo totálne nepoužite¾né v reálnom živote ;) Ale medzi sebou po ceste aj v Bajkonure môžeme hovori po našom ;)
Vždy som túžil že raz by som chcel vidie štart rakety naživo. Teraz je to na dosah, snáď sa tam dostaneme ;)

Pokud bude ještě místo, vzpomeò na mě. Dík.

Kdyby bylo ještě místo mel bych zajem. Diky

Rád bych se také přihlásil k dobrodružství.
J.M.

Ještě jsem zapomněl dodat, že jsem ochoten pomoci i organizačně (jednání s úřady, získání víza - osobní zkušenosti) i překladatelsky.
J.M.

Ahoj Michale a všichni v tomto vlákně.
Pokud se pojede, rád se zúčastním také !! Díky za jakokoliv informaci a pokud budu moci nějako pomoci, rád pomůžu a se výlet podaří !!

Michal.

Jenom stručně, protože času mám nyní málo a práce hodně. Pokud se akce Bajkonur uskuteční letos, poté v termínech červen-srpen nebo listopad-prosinec. Na další konkrétní dotazy a i osobní zprávy odpovím později. Btw již eviduji skoro 30 zájemců, což je na jednu stranu krásné, na druhou stranu i nepříjemné, protože většinu z nich se nepodaří uspokojit.

Já budu poblíž Bajkonuru projíždět někdy cca v červenci v rámci závodu solárních kol Sun Trip 2018 z Francie do Číny (jestli se mi teda můj Lenochod 1 nerozpadne nebo to dřív nevzdám...). Takže by mi bavilo to s nějakou českou expedicí zkoordinovat, akorát nemohu slíbit přesné datum...

(ale nebude k návštěvě stejně nutné ruské vízum?)