Časopis L+K na www, ale o kosmonautice zatím nic....

Primary tabs

MEK příspěvek #1182Tak snad příště....">http://www2.aeromedia.cz/PS.: Chystám pro MEK obsahy ročníků L+K, tedy přehled článků o kosmonautice a raketové technice, ovšem pokračuju pomalu. Zatím mám hotové 2001 - 1993 a kousek 1992. Tak snad v nejbližší době něco Alešovi pošlu...Od redakce se zřejmě o kosmonautice na webu nedočkáme ničeho. Slibovali to již před 3 roky, ale skutek ....ZdravíM.Filip

MEK příspěvek #1192Myslím, že je od kolegy Filipa velice hezké, že nám již zprostředkoval řadu dobových článků o letech Gemini z L+K a že se nyní věnuje i přehledu článků o kosmonautice, které vyšly v L+K. To, že L+K zatím není na síti (mám jakýsi pocit, že jedním z důvodů jsou komerční otázky), není snad takové neštěstí, nebo významné články o letech raketoplánů posílal na MEK Dr. A. Vítek a většina ostatních článků v L+K stejně čerpá z informací na internetu a pro nás, co jsou na síti, nepostrádá na zajímavosti podívat se na zdrojovou informaci.Všechny na síti srdečně zdraví Lubor Lejček.

MEK příspěvek #1193Samozřejmě,že cover-to-cover verze L+K nikdy nebude na webu přístupná, protože, by to nějake procento (a stále se zvyšující) potenciálních odběratelů tištěné verzu odebralo.L+K - podle obsáhlé diskuze, kterou jsem měl s Mgr. Kroulíkem - hodlají na jejich webovské stránky dát zejména aktuální zpravodajství (to co je na prvních stránkách tištěného čísla). Problém ale spočívá podle Jirky K. zejména v tom, že by si to vyžádala prakticky kapacitu jednoho člevěka v redakci a na přijetí dalšího redaktora nemají v současné době prostředky. L+K sice je teď mírně v plusu, ale nemnůže si dovolit dydat >100.000 ročně na mzdách + další náklady na soc. a zdrav. pojištění, aniž by ohrozil už tak labilní ekonomickou situaci časopisu.Tolik na vysvětlenou (doufám, že se JK nebude zlobit za zveřejnění těchto informací).TondaPS. s A.Holubem jsme se domluvili, že články o STS posilám souběžně s tím, co jdou do L+K. V důsledku toho se mohou lišit drobnými úpravami, protože samezřejmě neobsahují redakční úpravy.

MEK příspěvek #1194PPS. Článek o letu STS-108 jsem posilal o víkendu jak Alešovi, tak do L+K. Tam by měl vyjí v číslech 3 a 4 (pravděpodobně).Tonda V.