Aerosalon Paříž

Primary tabs

Antonín Havlíček:
Na letošním pařížském aerosalonu má Rusko údajně vystavovat model stanice (kosmické lodi?) pro Mars ve skutečné velikosti. Pokud někdo bude mít cestu kolem, byl bych vděčný za nějaké snímky. Aerosalon začíná pro veřejnost 17.6.
A. Havlíček

[quote]Na letošním pařížském aerosalonu má Rusko údajně vystavovat model stanice (kosmické lodi?) pro Mars ve skutečné velikosti. Pokud někdo bude mít cestu kolem, byl bych vděčný za nějaké snímky. Aerosalon začíná pro veřejnost 17.6.
A. Havlíček [/quote]

Pokud vim, tak na aerosalonu bude (by mel byt) vystavovany jen prototyp ruske kosmicke lodi Kliper pro sesticlennou posadku. Nemuze to byt ona? Muzu poprosit o zdroj? Na aerosalon se chystam, takze bych nerad cestoval ve sladke nevedomosti.

[quote]Základní článeček je na http://www.marsdaily.com/news/mars-future-05n.html [/quote]

Diky za nakopnuti! Originalni zprava asi bude tady: http://www.federalspace.ru/NewsDoSele.asp?NEWSID=975 (ackoliv umoznuje hodne siroky vyklad, tak se do Parize zase o chlup vic tesim :-). Samozrejme budu fotit jako vztekly - a myslim, ze nejen ja...

Krátka správa je aj na dnešnom www.spacenews.ru

Ja se zase chystam na MAKS. Bude Kliper vystaven i tam?

Má tam být i maketa obytné stanice na dráze Marsu jako alternativa ruské účasti na ISS od RKK Energia
http://www.marsdaily.com/news/mars-future-05n.html

Na LeBourget budu ve dnech 16-17.6.2005, to budu fotit co to dá. Vybavil jsem se 1GB a 128MB kartami,takže pokud se mi to vše podaří naplnit tak bych měl ulovit cca přes 1000 snímků a to je špica úlovek. Ostatně předpokládám napsati i report a foto nejzajímavější budou k mání na MEKu. Pokud čas dovolí a finance hlavně taky pak chci s kolegou do musea kosmonautiky v Paříži a čumendu asi získám též.
Daniel

[quote]Na LeBourget budu ve dnech 16-17.6.2005, Daniel
[/quote]

Tak to se tam určitě potkáme...
Milan

huráááááááá milý brachu už se těším jako blecha. Pak že za krajana nenarazíš.
Dan

Pozdrav primo z PRESS CENTRA na LeBourget. Je to tady paradni...
Milan, Tomas, Jirka

[quote]Na letošním pařížském aerosalonu má Rusko údajně vystavovat model stanice (kosmické lodi?) pro Mars ve skutečné velikosti. Pokud někdo bude mít cestu kolem, byl bych vděčný za nějaké snímky. Aerosalon začíná pro veřejnost 17.6.
A. Havlíček [/quote]

Uz je to sice starsi dotaz/pozadavek, ale konecne se dostavam k tomu, abych na nej zodpovedel. Zadna ruska stanice ci kosmicka lod na parizskem aerosalonu nebyla (natoz ve skutecne velikosti), jedina ruska vec prezentovana zde v souvislosti s Marsem byla maketa zvazovaneho rusko-finskeho modulu MetNet pro pristani na teto planete, ktery by byl pri sestupu brzdeny nafukovacim stitem. Jeho foto jsem dal na http://www.kosmonaut.cz/Mars_modul.jpg

A pokud Vas zajimaji podrobnosti, muzete si stahnout podrobnosti z https://netlander.fmi.fi/MetNet/public/IAC-2003_paper.pdf

Sám jsem pátral po tom co to dle původních záměrů pro p.Havlíčka mělo být. A natož abych to našel v Lavočkinově stánku na Bourget. Tome už vím tedy o co kráčí,foto mám taky. Ostatně ten brzdící štít resp. způsob vychází ze stejné koncece nafukovacích konstrokcí pro kosmonautiku,ale i pro napčíklad bežné záchranářství. O chloupek dál resp. vlevo na tvé fotografii je stejná konstrukce\"není vidět-jen část\"pro tzv. sebezáchranu například z hočícího mrakodrapu. Zajímavé je i to ,že koncepce zkouší i jako alternatíva osobní sebezáchrany z ohrožené paluby ISS kosmonauta zpět na Zemi.
Dan