KH-11

Primary tabs

moebius:
MEK příspěvek #938Přátelé,co se ví o družicích KH? Slyšel jsem, že mají parametry podobné HST. Opravdu jich američani vypustili už 11? A co jejich rozlišovací schopnost, prý je pod 10 cm. Já dělám s leteckými snímky ve fotogrammetrii a když máme rozlišení 50 cm tak je to paráda, zajímalo by mě , kam až to může jít. Americkým filmům, kdy čtou z družic noviny samozřejmě nevěřím.

MEK příspěvek #939V pátek 5.10. byla z Vandenbergovy základny vypuštěna raketa Titan 4-B s přísně tajným nákladem. Na ČT se vyskytla informace, že se jednalo o družici KH-11 a start byl v rámci protiteroristické kampaně. Družice Key Hole - 11 byly vypoušteny v 70. až 80. letech, kdy jich bylo vypuštěno asi 9. Poté byly vypouštěny družice KH-12 a to čtyři kusy, ale poslední hlášený start je z roku 1996. Také by mě zajímalo, co bylo vlastně vypuštěno. Nikde jsem zatím nenašel zmínku, co to bylo za družici. Co je jinak? Byla chybná informace, že se jedná o KH-11 nebo američani opravdu vypustili starší družici, tj nějakou co jim kdysi zbyla? Jaké družice vlastně používají USA ke špionáži v současnosti? Družice KH-11 měli zrcadlo o průměru 2,3 metrů a deklarované rozlišení 15 cm, to bylo před deseti lety. Kam technologie poskočila v současnosti?

MEK příspěvek #946 - reakce na příspěvek #939Nevidím tu včerejší příspěvek p.Lejčka - asi se ztratil.

MEK příspěvek #947 - reakce na příspěvek #946Omlouvám se, už je to v pořádku.

MEK příspěvek #941Na www.spaceflightnow.com píší, že se usuzuje na družici typu KH podle toho, že se použil aerodynamický kryt délky 66 stop (ten se užíval pro vypouštění KH) a dále se startovalo v azimutu 189,9 stupnů. Družice má nahradit jinou družici , vypuštěnou před 6 lety. Odhaduje se stále, že se rozliší objekt ve viditelném i infračerveném spektru o rozměru 4 palce. Ale kam až se dá jít nevím. Na druhé straně může jít ještě o jiný typ, třeba radarové družice.Hezký den všm přeje Lubor Lejček