Nafukovací moduly

Primary tabs

Zdeněk:
MEK příspěvek #470Někde jsem četl,že jeden z budoucích modulů ISS bude částečně nafukovací.Tak mě napadlo proč se už dřív nezačalo používat nafukovacích modulů?Mají nesporně nevýhody,ale při vynášení jsou přece jejich výhody obrovské.

MEK příspěvek #471: Někde jsem četl,že jeden z budoucích modulů ISS bude částečně nafukovací.Tak mě napadlo proč se už dřív nezačalo používat nafukovacích modulů?Mají nesporně nevýhody,ale při vynášení jsou přece jejich výhody obrovské.přečti si něco kolem modulu transhab. Nakonec jestli se poštouráš v historii kosmonautiky tak zjistíš že to není nic zase tak nového pod sluncem.

MEK příspěvek #474 - reakce na příspěvek #471Ano jedná se o TRANSHAB. Na stránkách iss u nasa je specialní članek o této technologii ve formátu pdf. Ale nedávno zveřejněné snahy o snížení nákladů na iss počítaly s vynecháním některých modulů a dokonce se tam objevil i návrh vynechat trahshab. Zřejmě, ale nakonec zruši but´ záchraný kluzák nebo poh.modul. Transhab se má ke stanici připojit až ke konci její stavby. V této chvíli ještě není vývoj dokončen.