Souvislosti kosmonautiky

Primary tabs

Založil jsem toto téma proto, abych sem přesunul některé obecnější offtopic příspěvky. Protože jsou zde často zcela nekosmonautické příspěvky, funguje toto téma v mírně potlačeném režimu (neposílají se oznamovací e-maily a téma se nezobrazuje v RSS).

Když to jakýsi ruský generál vypustil ze svých úst, málem jsem se zadusil smíchy. Ale teď jen nevěřícně koukám, že to tu někdo vůbec může myslet vážně.
Americký protiraketový štít není schopen zabránit útoku z Ruska a nikdy ani nebude. Musely by být instalovány desítky tisíc antiraket, se současnou přesností snad až stovky tisíc.. Proďábla proberte se a počítejte při současném pozorování globu. Je to jen strašení dovnitř Ruska. Klasická masírka obyvatelstva, aby se semkli před vnějším nepřítelem, který fakticky neexistuje. Velice hloupá masírka, u které bych předpokládal, že ji uvěří maximálně nějací nacionálně bolševičtí mužici přesvědčení, že minimálně půlka neruské Evropy jim patří...

https://www.ploughshares.org/world-nuclear-stockpile-report

[quote] [img=tbn]http://imgs.idnes.cz/na_zpravy/A070111_M02_RADARY_POKRYTI_N.JPG [/img]

Proti Iránu nebo i Rusku? [Upraveno 04.3.2018 josr] [/quote]

typicke. Cely svet su len dve sfery: rusko a nerusko.
Tenda v mentalnej realite kremlinskej propagandy a jej nekritickych konzumentov.

Pozrite sa na tu mapu ešte raz. Kde su hlavne hrozby pre USA a zapad, vybavene balistickymi raketami? Teda okrem ruska, ktore je hrozba hlavne samo pre seba...

Dalsia otazka: preco nie je rusko "obklucene" aj z juhu?

[quote]Chapem z akych dovodov to ruska garnitura robi (treba vsak dodat, ze "narodne ohrozenie" zdaleka nie je tak intenzivne, ako to ruska garnitura svojim obcanom vykresluje. Iluzia ohrozenia naroda vsak tradicne pomaha kazdej diktature v kazdom case.)
[/quote]
Američané modernizaci a zvýšením počtu hlavic na balistických raketách pozvedli potenciál balistických raket na trojnásobek oproti Rusku. K tomu budováni protiraketové obrany prakticky na hranicích s Ruskem. Není divu, že se Rusko tento nepříznivý poměr snaží zvrátit ve svůj prospěch.

[url]https://thebulletin.org/how-us-nuclear-force-modernization-undermining-s... [/url]

[quote][quote]Chapem z akych dovodov to ruska garnitura robi (treba vsak dodat, ze "narodne ohrozenie" zdaleka nie je tak intenzivne, ako to ruska garnitura svojim obcanom vykresluje. Iluzia ohrozenia naroda vsak tradicne pomaha kazdej diktature v kazdom case.)
[/quote]
Američané modernizaci a zvýšením počtu hlavic na balistických raketách pozvedli potenciál balistických raket na trojnásobek oproti Rusku. K tomu budováni protiraketové obrany prakticky na hranicích s Ruskem. Není divu, že se Rusko tento nepříznivý poměr snaží zvrátit ve svůj prospěch.

[url]https://thebulletin.org/how-us-nuclear-force-modernization-undermining-s... [/url] [/quote]

opakovane vas vyzyvam k pouzitiu zdraveho rozumu. Su vam zname nejake ruske hranice v zapadnej afrike alebo v juznej amerike? (to ze by ich tam rusko asi chcelo mat je druha vec)

Ak nie, vysvetlite mi preco americka administrativa mina miliardy na obklucovanie ruska tym, ze buduje protiraketovy stit na druhej strane sveta.

[quote]Pokud Rusko plýtvá svými penězi na takovéhle hračky, je to zbídačování jeho obyvatel, jim to ale nevadí, takže jejich věc.[/quote]

nech si kludne plytva, ale nech pri tom nenici zvysok planety pre nas a dalsie generacie. Tym len dokazuje, ze nema na to byt velmocou.

[quote]
Ak nie, vysvetlite mi preco americka administrativa mina miliardy na obklucovanie ruska tym, ze buduje protiraketovy stit na druhej strane sveta.
[/quote]
Možná proti raketám odpalovaných z ponorek z Atlantického a Ticheho oceanu.

[quote][quote]
Ak nie, vysvetlite mi preco americka administrativa mina miliardy na obklucovanie ruska tym, ze buduje protiraketovy stit na druhej strane sveta.
[/quote]
Možná proti raketám odpalovaných z ponorek z Atlantického a Ticheho oceanu. [/quote]

takže obrana proti raketám v atlantiku je "budováni protiraketové obrany prakticky na hranicích s Ruskem", tak?

a o tomto je celá ta kremelská mytológia...

[quote][quote]Pokud Rusko plýtvá svými penězi na takovéhle hračky, je to zbídačování jeho obyvatel, jim to ale nevadí, takže jejich věc.[/quote]

nech si kludne plytva, ale nech pri tom nenici zvysok planety pre nas a dalsie generacie. Tym len dokazuje, ze nema na to byt velmocou. [/quote]
A kdo teda má na to být velmocí?

[quote][quote][quote]Pokud Rusko plýtvá svými penězi na takovéhle hračky, je to zbídačování jeho obyvatel, jim to ale nevadí, takže jejich věc.[/quote]

nech si kludne plytva, ale nech pri tom nenici zvysok planety pre nas a dalsie generacie. Tym len dokazuje, ze nema na to byt velmocou. [/quote]
A kdo teda má na to být velmocí? [/quote]

velmoc by okrem rincania zbranami mala byt aj lider, aspon v niecom.

Porozhliadnime sa po svete
-USA boli dlhu dobu jasny ekonomicky lider, okrem toho tiez financuju podstatnu cast medzinarodnych organizacii ako OSN, Unicef apod., taktiez veda, technologie, vyskum, ochrana ludskych prav apod.
-EU v ekonomike tiez velmi silna, taktiez veda a vyskum, financovanie organizacii, velmi aktivna v otazke ochrany klimy a taktiez ludske prava.
-Cina - silna v ekonomike, aktualne boduje projektom novej hodvabnej cesty, velmi aktivne investuje na zapade a prakticky v celej afrike

-Rusko??? okrem exportu komodit, zbrani a neustaleho bedakania o obkluceni je lider v com? A prosim jadrove elektrarne si odpustite, jeden segment nemoze vyvazit zaostavanie vo vsetkych ostatnych (staci sa pozriet na celozivotne uspory priemerneho rusa)

Já jsem jenom myslel, podle Vaší věty:"ale nech pri tom nenici zvysok planety pre nas a dalsie generacie", že jedním z kritérií je znečišování životního prostředí.

[quote]

a o tomto je celá ta kremelská mytológia...[/quote]

Obrázek je z oficiálního portálu centra NATO[url] http://www.natoaktual.cz[/url].

Přece nejde vyloučit, že předpokládané rozšíření prvků protiraketové obrany, které zasahuje téměř půlku Ruského území nebude použito proti Rusku.

Srovnávat podle aktuální hodnoty výdajů na obranu podle přepočtu Ruska a skoro 2,4x větších(podle počtu obyvatel, což souvisí s celkovým ekonomickým výkonem) USA je prostě naprostá blbost. To bychom pak mohli vyčítat USA, že dává na obranu více, než Lichtenštejnsko.

Má to trochu smysl porovnávat přes PPP, ale pořád tam bude rozdíl těch 2,4x více obyvatel.

Jediný smysl to má porovnávat jako procento HDP vynaložené na obranu. To velmi dobře ukazuje, jak je dotyčná ekonomika zatížená výdaji na obranu. Kdo víc brzdí svou ekonomiku.

Pane Pinkasi, která ekonomika, který stát je víc zatížený výdaji na armádu? Ten, který dává 3,2% HDP na armádu, nebo ten, který dává 5,3%?

Pokud někdo bude trvat na tom, že USA jsou zlé, protože dávají na obranu víc, než Lichtenštejnsko(proč furt srovnávat s Ruskem?), tak je to prostě demagog.

[quote]
Přece nejde vyloučit, že předpokládané rozšíření prvků protiraketové obrany, které zasahuje téměř půlku Ruského území nebude použito proti Rusku.
[/quote]

"Trojnásobný potenciál" - irelevantní. I kdyby ho zvýšili na 3000x, tak to nijak nedokáže zastavit ruský jaderný úder.

Proto to lze vyloučit. No ano, při MAD by to možná použili, ale byl by to jen takový nejapný žert...

Jinak souhlas s pátkem. Nechme to na pivo.

Včera se měli sejít zástupci firem a diskutovat dopad cel na kovy, které uvalil Trump na řadu států.

http://spacenews.com/u-s-satellite-manufacturers-to-discuss-impact-of-tr...

Tohle by mohla být docela sranda:
http://rusnext.ru/news/1523615755

Nj, jenže to by se vlastně střelili sami do své nohy...
Snad se ta situace zklidní a přestanou blbnout na obou stranách...

[quote]Nj, jenže to by se vlastně střelili sami do své nohy...
Snad se ta situace zklidní a přestanou blbnout na obou stranách... [/quote]
Jo, dneska to perfektně předvedli...

Byl jsem celý den mimo civilizaci. O co go?

[quote]Byl jsem celý den mimo civilizaci. O co go? [/quote]
Soudruzi pistolníci (Trumpomayomacroni) začali humanitárně bombardovat Sýrii.

Jo tak. No to bylo jasný od začátku. +- jak minule to letiště. Jedni ukázali, že reagovali tak, jak si to jejich politická situace vyžaduje, druhá strana divadelně protestovala, ale v zákulisí se dohodli, že to bude divadlo a nebudou na sebe útočit.
Nic zvláštního. Teda ne že bych z toho byl nějak odvázaný.

Ale nijak to nemění to, co jsem psal o motorech. Pokud by to Rusové udělali, střelili by se do nohy. Především pro ně je to nevýhodné. Američani se bez nich obejdou.

ako sa hoaxuje hoax :D

http://manipulatori.cz/hoax-rezirovani-chemickeho-utoku-v-syrii/

svoje obecenstvo si to zjavne naslo, ze alchyku :)

A zase infantilní srovnávání absolutních hodnot různých zemí jak počtem občanů, tak výkonem ekonomiky.

Jediné rozumné srovnání je to podle spotřebovaného % HDP. Protože jinak bychom museli tvrdit, že ČR(se svou miniaturní armádou) je oproti Kypru válečný štváč.

https://www.sipri.org/sites/default/files/SIPRI-Milex-data-1949-2017.xlsx

Viz list "Share of GDP".

Výdaje na zbrojení v jedné ekvivalentní měně nám říkají, kolik prostředků dává která země nebo skupina zemí na ohrožení nebo odstrašení protivníka. Zbraně se kupují a voj. základny budují za reálné peníze a ne za nějaká % HDP. Chápu, že někomu toto srovnání není po chuti. Těžko lze potom infantilně tvrdit, že NATO - největší vojenské monstrum v historii s 500 mil. obyvatel a voj. výdaji cca 900 mld. USD /rok se cítí ohroženo Ruskem se 140 mil. obyvatel a voj. výdaji 95 mld. USD, což slyšíme a čteme téměř denně.

Voj.výdaje v % HDP říkají, jak tyto výdaje zatěžují danou ekonomiku. Tato zátěž je u Ruska vysoká, nebo těžko mohou věřit, že NATO, které stojí na jejich hranicích, zbrojí kvůli na př. Severní Koreji.

Základy ekonomie. $ má pro místní armádu jinou hodnotu při nákupu v USA a jinou hodnotu při nákupu v Rusku. Za 9M$ si US Army koupí 1 Abrams. Ruská armáda si za 9M$ koupí 2 T-90. Za můj plat v pohodě přežije celá má rodina i s hypotékou. Američan by se stejným platem bydlel někde v maringotce a fasoval potravinové kupóny. Atp., atd. Jsou to základy ekonomie.

Jo a 330M lidí fakt není 140M lidí. To je vážně infantilní argument typu - ČR je válečný štváč, protože má řádově větší rozpočet na obranu než má Lucembursko.

Proto je porovnávaní absolutních hodnot stupidní. Nechápu, že to někdo nechápe.

ČR vs. Kypr. Kdo zbrojí více? Kdo je větší "válečný štváč"?

[quote]Tato zátěž je u Ruska vysoká, nebo těžko mohou věřit, že NATO, které stojí na jejich hranicích, zbrojí kvůli na př. Severní Koreji.
[/quote]

Ale NATO zbroji prave aj kvoli tej severnej korei. Postoj ruska je dost sebastredny, pretoze kazdy krok NATO a zapadu vseobecne vnima len vo vztahu k rusku. Lenze svet je trochu vacsi a rusko v nom hra trochu mensiu ulohu, nez sa samo snazi predstierat.
Na druhu stranu, tato iluzia "agresivne NATO na hraniciach" vyhovuje vladnucej ruskej autokracii, kedze pocit ohrozenia vseobecne nahrava diktaturam.

Historia NATO, toho skaredeho monstra ako ste to nazval, casovo koreluje s najdlhsim obdobim mieru v europe v dejinach. Samozrejme nic nie je natolko dobre, aby si vecne frflajuci stredoeuropan nenasiel dovod sa stazovat...

Pánové, už zase??!! Jděte za roh a dejte si tam facku:)

http://armedforces.eu/compare/country_USA_vs_Russia

RF má v aktivní službě 771 000 vojáků. To je 0,53% obyvatelstva.
USA má v aktivní službě 1 301 300 vojáků. To je 0,4% obyvatelstva.

https://en.wikipedia.org/wiki/Military_budget_of_the_United_States

Poměr obyvatelstva je 1:2,26. Když budu uvažovat stejný počet obyvatel, vychází to pro USA 575 800 vojáků. Stejným poměrem snížím jejich plat celkem - 68 G$.

Tedy podle těch, pro které je ekonomika ošklivé slovo, aby USA nebyla "válečný štváč" a nedávaly na obranu víc než Rusko, tak by musely mít vojáky bez výstroje, výzbroje, kasáren, ... Prostě bez všeho. A ještě by jim museli velmi razantně snížit plat. Tolik jejich představa o relevantnosti poměřování přes absolutní hodnoty a běžný kurz.

Mimochodem, obdobné počty(% vs. abs hodnoty) jim v případě výdajů na čínský kosmický program jaksi nevadí. Zvláštní...

Patek: Za trest si nedám panáka. Ale prostě nechápu, jak to, že to někdo nechápe... :(

[quote]
Patek: Za trest si nedám panáka. Ale prostě nechápu, jak to, že to někdo nechápe... :( [/quote]

blondak vie ze nema tmave vlasy, pravak vie ze nie je lavak, ale ten co nechape, tak ten nevie ze nechape ;) :D

Pages